Şirketlerin Röntgenini Çekiyor Bir Üst Lige Çıkarıyor

Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, yeni pazarlarda büyüyerek bir üst lige çıkmak isteyen, markalaşma ve kurumsallaşmada sıkıntı yaşayan şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.Vira Stratejik Ortaklık Yönetim...

Şirketlerin Röntgenini Çekiyor Bir Üst Lige Çıkarıyor

Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, yeni pazarlarda büyüyerek bir üst lige çıkmak isteyen, markalaşma ve kurumsallaşmada sıkıntı yaşayan şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.Vira Stratejik Ortaklık Yönetim...

09 Eylül 2015 Çarşamba 11:49
Şirketlerin Röntgenini Çekiyor Bir Üst Lige Çıkarıyor
Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, yeni pazarlarda büyüyerek bir üst lige çıkmak isteyen, markalaşma ve kurumsallaşmada sıkıntı yaşayan şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.
Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, günümüzde birçok firmanın artan rekabete ve çağın getirdiği yeniliklere uyum sağlamakta zorlandığını belirterek, sorunlar için kurumsal çözüm sunduklarını kaydetti. Her firmanın kendine has bir karakteri olduğuna dikkat çeken Kılıç, şirketleri ayrıntılı bir incelemeye aldıklarını, bir doktor titizliğiyle şirketlerin röntgenini çektiklerini, çünkü her kurumun sorun ve hedeflerinin farklı olduğunu dile getirdi. Kendilerini, şirketlerin stratejik ortağı olarak konumlandırarak maksimum fayda sağlamak için çalıştıklarını anlatan Senem Kılıç, “Her şeyden önce karşılıklı güven gerekiyor. Mevcut durumunu değiştirmek, büyüyerek verimliliklerini ve cirolarını artırmak isteyen firmaların mutlaka değişime açık olması gerekli. Biz firmaların röntgenini çekiyoruz. ‘Siz bu durumdasınız’ diyoruz. Nerede nasıl büyünür, tasarruf, insan kaynakları yönetimi, çözüm ortakları ve tedarikçilerle ilişkiler, finansman, otomasyon gibi pek çok farklı konuda raporlama yapıyoruz” diye konuştu.
“BİR ÜST LİGE ÇIKMAK İSTEYEN FİRMALARA YOL GÖSTERİYORUZ”
Ağırlıklı olarak Ege Bölgesinde çalıştıklarını, İstanbul ve Ankara’da da ofisleri olduğunu ifade eden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Vira olarak, otomotiv, hizmet, sağlık, gıda, lojistik, enerji, kamu kurumları, değerli maden, inşaat bilişim, sağlık ve eğitim turizmi gibi farklı sektörlerdeki müşterilerle çalışıyoruz. Firmalarla genelde 12 ile 18 aylık periyotla çalışıyoruz. İşe başladığımızda firmanın öz değerlendirmesini yaparak mali, hukuk, teknoloji, çevre, Ar-Ge ve insan kaynağı gibi yönlerini mercek altına alıyoruz. Güçlü ve zayıf yanlarını tespit ederek hangi adımları atmaları gerektiğini ortaya koyuyoruz. Bir üst lige çıkmak isteyen firmalara yol gösteriyoruz. Tüm şirket bilgileri için de gizlilik anlaşması imzalıyoruz. Hedefimiz eksik bulmak değil, iyileştirme noktalarını belirlemek. Firmaları, kendi atacakları adımlar kadar, farklı dış destekler de almaları konusunda yönlendiriyoruz. Bizden sonra da sorunları tespit ederek nasıl çözüm üretebileceklerini öğretiyoruz.”
KURUM İÇİ EĞİTİMLER VERİYOR
Kılıç, firmalarda eksiklik tespit ettikleri konularla ilgili eğitim verdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitim konusu danışmanlık için çok önemli bir araç. Eğitim alan kişinin daha sonraki süreçte de performans takibinin yapılması gerekiyor. Stratejik ortak bilincinin gelişmesi için firmanın güncel ihtiyacı neyse ona göre eğitim hazırlıyoruz. Farklı projelerle ilgili eğitim başlıklarıyla toplu yönetici eğitimleri veriyoruz. Firma içi iletişimsizlikten doğan sorunların önüne geçmek için çalışıyoruz.”
İŞLETME KÖRLÜĞÜNÜ ENGELLİYOR
Firmaların en büyük sorunlarının başında iş yoğunluğu nedeniyle yaşanan işletme körlüğü geldiğini kaydeden Kılıç, bunun önüne geçilmesi için her firmanın mutlaka danışmanlık hizmeti alması gerektiğini dile getirdi. Kendisinin bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyen Senem Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “İşletme ve yönetim bilimi yüksek lisansım var. Gerek Arkas Holding’teki çalışmalarım ve gerek akademisyen kimliğimle yıllardır çok önemli deneyimler edindim. Analitik, sistematik ve sosyal yönüm bu bağlamda gelişti. Ben de bu deneyimlerin ışığında, ekibimle birlikte pek çok farklı sektörden firmaya danışmanlık hizmeti veriyorum. Danışmanlık hizmeti almak isteyen firmalara, kendini her yönüyle ispatlamış danışmanlık şirketleriyle çalışmalarını öneriyorum.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.