Rize'yi yasa boğan ölüm

ÇAY-KUR’cu Sultan Murat ve Gülseren AVCI’nın tek oğlu olan Mustafa Murat AVCI’nın vefatı Rize’yi derinden üzdü.

16 Kasım 2015 Pazartesi 22:14
Rize'yi yasa boğan ölüm
7 Kasım’da Çin’de kalp kri­zin­den vefat eden Ri­ze­li Gemi İnş. Mü­hen­di­si Mus­ta­fa Murat AVCI’nın ce­na­ze­si Cum­hur­baş­ka­nı ER­DO­ĞAN’ın dev­re­ye gir­me­siy­le ancak 10 sonra bugün Rize’ye gönderiliyor.
 
35 ya­şın­da vefat eden 2 kız çocuk Ba­ba­sı AVCI yarın Rize’nin Mu­ra­di­ye Bel­de­sin­de toprağa verilecek.
 
Çin’in Nan­jing ken­tin­de Gemi İnşaat Mü­hen­di­si ola­rak görev ya­par­ken ge­çir­di­ği kalp krizi so­nu­cun­da vefat eden Ri­ze­li Mus­ta­fa Murat AVCI’nın ce­na­ze­si­nin 10 gün­lük bir süreçten sonra bu akşam Rize’ye gönderilmesi bekleniyor.
 
7 Kasım 2015 Cu­mar­te­si günü Çin’de vefat eden Ri­ze­li Gemi İnş. Mü­hen­di­si Mus­ta­fa Murat AVCI’nın cenazesinin Rize’ye gel­me­si için hem­şe­hri­si olan Cum­hur­baş­ka­nı Recep Tay­yip ERDOĞAN’ın dev­re­ye girdiği ve Bü­rok­ra­tik iş­lem­le­rin so­nuç­lan­dır­dı­ğı­ öğ­re­nil­di.
 
Ordu’lu Bir­sen AVCI ile evli olan Mus­ta­fa Murat AVCI’nın 6 ya­şın­da Ezel ve 2 aylık Asya Su is­min­de de 2 kızı bu­lu­nu­yor.
 
Son 2 yıl­dır Çin’de görev yapan AVCI daha ön­ce­de G.​Kore’de aynı un­van­la ça­lı­şı­yor­du.
 
Rize Fener Li­se­si ve Yıl­dız Tek­nik Üni­ver­si­te­sin­den Gemi İnşaat Mü­hen­di­si ola­rak mezun olan Mus­ta­fa Murat AVCI Çay-Kur Genel Mü­dür­lü­ğün­de Şef ola­rak görev yapan Gül­se­ren ve Sul­tan Hamit AVCI’nın tek erkek çocuklarıydı.
 
Çay-Kur’cu AVCI çif­ti­nin ço­cuk­la­rı Mus­ta­fa Murat AVCI’nın bu ani ve­fa­tı Rize’yi de derinden üz­dü­ğü öğ­re­nil­di.
 
17 Kasım Salı günü Rize’nin Mu­ra­di­ye Bel­de­sin­de top­ra­ğa ve­ri­lecek olan Mer­hum  Mustafa Avcı’ya Allah’tan rahmet başta Sultan Hamit Avcı ve Gülseren Avcı olmak üzere tüm avcı ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
 
Faik BAKOĞLU
 
Son Güncelleme: 16.11.2015 22:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa. KORKMAZ 2015-11-18 18:09:32

merhuma ALLAHTAN rahmet kederli ailesine ALLAHTAN sabir diliyorum