Ağrı Valiliği koordinesinde Hamur Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hayata geçirdiği ’Kirvem Öğretmenim’ projesi kapsamında Aşağı Gözlüce köyündeki 19 öğrenci sünnet edildi. Sünnet olan çocuklara bin’er liralık hediye çeki verilirken, programda Türk Kızılay yemek ikramında bulundu.

Ağrı’da Valilik koordinesinde Hamur Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı ’Kirvem Öğretmenim’ projesi kapsamında Aşağı Gözlüce köyündeki 19 öğrenci sünnet edildi. İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılay ve İlçe Müftülüğünün de destek verdiği proje kapsamında öğrenciler, minibüslerle Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Burada sünnet edilen çocuklar için daha sonra köyün taziye evinde program düzenlendi. Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sünnet olan çocuklara 1000’er liralık hediye çeki verildi. Programa katılanlara, Türk Kızılay yemek ikram etti.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özmüş, eğitimin çok yönlü bir süreç olduğunu belirterek, "Öğrencilerimizin akademik başarılarının, akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal, psikolojik, sağlık, dini ve manevi gelişimlerini de yakından takip etmek, eğitimin önceliklerinden ve amaçlarındandır. Aynı zamanda milli eğitimin temel amacı vatanına, milletine, değerlerine ve inançlarına bağlı faydalı bireyler yetişmektir. Bu minvalde öğrencilerimizin sağlık, psikolojik, dini ve manevi yöndeki gelişimlerini sağlamaları ve tamamlamaları için bu proje gerçekleştirilmiştir" dedi.

2 bin 500 nüfuslu mahallenin sakinleri seçimlerde oy kullanmama kararı aldı 2 bin 500 nüfuslu mahallenin sakinleri seçimlerde oy kullanmama kararı aldı

Özmüş, projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Vali Mustafa Koç, Kaymakam Ali Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Hamur Belediyesi, İl Sağlık Müdürü Coşkun Daharlı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Adem Aslan, il ve ilçe müftülükleri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Yeşilay, Proje Koordinatörü Oğuzhan Gözütok, tüm veliler, Kızılay ve tüm paydaşlara teşekkür etti. Özmüş, çocukların vatanına, milletine, toplumsal ve dini değerlerine bağlı başarılı bireyler olmalarını diledi.

Program sonunda, Kaymakam Ali Yıldırım da sünnet programında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programa, Kaymakam Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Sağlık Müdürü Coşkun Daharlı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Adem Aslan, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, köylüler ve çocuklar katıldı.