Diyarbakır Valisi Murat Zorluoğlu göreve başladı Diyarbakır Valisi Murat Zorluoğlu göreve başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından çocukların zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında farklı yaş grubundan öğrenciler yarıştı. 7 Haziran Cuma günü Sümer Park’ta yapılan turnuvaya 5-6-7-8. sınıf öğrencileri katıldı. Turnuva Mangala ve Reverse olmak üzere iki kategoride yapıldı. Elli öğrencinin katıldığı turnuvada tüm öğrencilere çanta ve eğitim seti armağan edilirken dereceye giren öğrencilere ise madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Mangala oyununda birinci olan Melek Naz Avcılar ve Reverse oyununda birinci olan Muhammed Emin Barça ödüllerini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Reşat Bakan’ın elinden aldı. Programda selamla konuşma yapan Bakan, “Düşünebilen, üretebilen, karşılaştıkları problemlere karşı bireysel olarak karar verebilen ve çözüm üretebilen bir gençliğin yetişmesi için bu aktiviteler çok önemli” dedi.

Programa Gençlik Spor Hizmetleri Daire Başkanı Baran Yılmaz, Gençlik Şube Müdürü Çetin Hasgümüş ve Gençlik İdari İşler Şube Müdürü Cengiz Çağlar da katıldı.

Kaynak: iha