HABER:ARZU ERBAŞDiyanet İşleri Başkanlığının yeni bir birim olarak kurduğu Kur'an Eğitim Merkezleri eylül ayı itibariyle eğitim öğretime başlıyor. Bu kapsamda Rize, Ankara ve İstanbul Pendik Kur'an Eğitim Merkezleri'nin açılış işlemleri tamamlandı. Rize’de Çayeli ilçesinde Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından 2017 yılında yapımına başlanan ve tamamlanan “Bölge Yatılı Hafızlık Proje Kur’an Kursu” binası Kur'an Eğitim Merkezi olarak hizmet verecek. 6 katlı 150 öğrenci kapasiteli binada çalışmalar tamamlanarak açılış için gün saymaya başlanıldı.

Dalyan Kent Parkı'nda sona geliniyor. Dalyan Kent Parkı'nda sona geliniyor.

Eylül ayı itibarıyla eğitim öğretimin başlayacağı Kur’an Eğitim Merkezlerinde öğrenciler  eğitimlerine devam ederken aynı zamanda örgün olarak lise eğitimlerine de devam edeceklerdir. Lise çağındaki 14-17 yaş grubuna 05.00-22.00 saatleri arasında eğitimin verileceği  Kur’an Eğitim Merkezleri’nde eğitim yüz yüze olacak, gerekirse uzaktan eğitim de yapılabilecek. Talebe veya ihtiyaca göre hafta sonu da eğitim yapılacak Kur’an Eğitim Merkezlerinin müfredatı Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanacak.


Kur'an eğitim merkezlerine kayıt yaptırmak için "Hafızlık icazetnamesine/belgesine sahip olmak, 14-17 yaş aralığında olup lise eğitimine örgün olarak devam ediyor olmak, yapılacak Kur'an eğitim merkezi giriş sınavlarında başarılı olmak" şartları aranıyor.