Aydın merkez ve batı ilçelerine kuvvetli yağış uyarısı Aydın merkez ve batı ilçelerine kuvvetli yağış uyarısı

“Bebek Dostu Hastane, Anne Dostu Hastane ve Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” unvanına sahip Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla anne sütü ile beslenmenin önemini vurgulamak, emzirme hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte anne ve anne adayları ile bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Dr.Eser Şenkul, anne sütünün çocuk sağlığına büyük katkı sağladığına dikkat çekerek etkinlikte emeği geçen sağlık personellerine ve anne adaylarına teşekkür etti. Etkinlikte hastane gebe okulunda eğitim alan gebelere katılım belgelerinin takdim edildi. 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla annelere ve anne adaylarına anne sütünün ve emzirmenin önemi anlatıldı.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada hastanedeki doğum sayıları ile ilgili de bilgi verilerek, “Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 2023 yılı Ocak ve Ağustos ayları arasında toplam da 2 bin 408 doğum gerçekleşmiş olup, sağlıklı doğan tüm bebeklerimizin ilk emzirmesine doğumdan hemen sonra başlanmıştır. Bu annelerimizin 2 bin 019’u kadın doğum servislerimizde emzirme hemşiremiz tarafından verilmiş, 724 anneye ayrıca ihtiyaç çerçevesinde destek sağlanmıştır. Poliklinik alanlarında ve NST çekimi sırasında 1819 anneye ve 51 babaya poliklinik alanındaki emzirme hemşiremiz tarafından danışmanlık hizmeti verilmiştir. Ayrıca Emzirme Danışmanlığı/Laktasyon-Relaktasyon Polikliniğinde 212 yeni anne bebek çifti ile toplam 584 görüşme sağlanmıştır” denildi.