Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da, hafta sonu itibariyle hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağı tahmin edilirken, en yüksek sıcaklığının 41 derece olması bekleniyor.

Hakkında 7 yıl hapis cezası bulunan şahıs jandarmaya takıldı Hakkında 7 yıl hapis cezası bulunan şahıs jandarmaya takıldı

Aydın genelinde son günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yarından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Sıcaklıkların kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece, iç kesimlerde ise 4 ila 8 derece üzerine çıkması beklenirken, konu ile ilgili Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Aydın’da en yüksek hava sıcaklığının 36 ile 41 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada "Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre halen bölgemizde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonundan itibaren (01.06.2024) bölgemiz genelinde artarak, Çarşamba gününe kadar (05.06.2024) kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece, iç kesimlerde ise 4 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Bölge Müdürlüğümüze bağlı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Aydın’da 36 ile 41 derece aralıklarında olacağı tahmin ediliyor. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.