Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Docotton Group firması, "Daha temiz bir çevre ve daha güzel bir dünya" sloganıyla 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem çevre temizliği, hem de fidan dikimi etkinliği düzenledi.

Pamuk ithalatı ve ihracatı konusunda dünyanın önde gelen firmalarından olan Docotton Group pamuk üretimi ve ithalat-ihracatının yanı sıra, iplik üretimi ve ticareti, çırçır makinesi imalatı, ihracatı ve farklı tarımsal projeler gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterip, Türkiye’nin ekonomisine ve ihracat hedeflerine katkı sağlıyor.

Docotton Group ailesi, ticari faaliyetlerinin yanında sosyal sorumluluk bilincinin oluşması ve sürdürülmesi için hem 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde çalışanlarıyla bir etkinlik düzenledi.

Şirket çalışanları, Kahramanmaraş’taki baraj göleti çevresinde ve insanların sıklıkla kullandığı alanlarda çevre temizliği yaptı.

Afşin Ashab-ı Kehf’e ziyaretçi akını Afşin Ashab-ı Kehf’e ziyaretçi akını

Docotton Group ailesi, topladıkları çöp ve atık malzemeleri bölgeden kaldırdı. Daha sonra çocuklarla beraber fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Docotton Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan’ın başlattığı etkinliğe, firmanın Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Banglaeş gibi ülkelerde ticari ilişkisinin olduğu firma yetkililerinden de destek geldi.

Aynı gün bu ülkelerde de insanlar çocuklarıyla fidan dikimi gerçekleştirdi. Firma yetkilisi Mehmet Doğan yaptığı açıklamada, "Gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve daha güzel bir dünya prensibiyle benzer faaliyetleri sürdüreceğiz. Docotton Group ailesi olarak bu tür sosyal sorumluluk faaliyetlerini geleneksel hale getirip toplumda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.