Isparta’nın Eğirdir ilçesi Eğirdir Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Eğirdir Merkez ve köy okullarında eğitim verilen anaokullarının katılımıyla “Okul Öncesi Şenlik” programı düzenlendi.

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Eğirdir Kaymakamlığı, Eğirdir Belediye Başkanlığının katkıları ve Eğirdir Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Toplumsal Katkı Koordinatörlüğü, Isparta ve Eğirdir Jandarma Komutanlığı, Isparta - Eğirdir Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Eğirdir ilçe Müdürlüğü, Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü ve AFAD’ın katkılarıyla “Okul Öncesi Şenlik” programı düzenlendi.

Program, Eğirdir Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bando takımı eşliğinde Eğirdir Otogar meydanından Kale önüne kadar bütün öğrenci gruplarının ve Eğirdir protokolünün şenlik yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan şenlik, Gülpembe Anaokulu ve Mustafa Çetinkaya İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisi ile devam etti. Şenlik, okullar tarafından kurulan atölyelerin gezilmesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Müzik gurubunun gösterileri ile sona erdi.

Çini ve seramik sanatçısı Adil Can Güven: "İznik çinisinin standartlarının oluşması için araştırma enstitüsü kurulmalı" Çini ve seramik sanatçısı Adil Can Güven: "İznik çinisinin standartlarının oluşması için araştırma enstitüsü kurulmalı"

3’üncü Eğirdir Çocuk Şenliği programına; Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ünsal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, Eğirdir Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Türkmen, Eğirdir Emniyet Müdürü Özcan Alıcı, okul temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.