Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Diyarbakır Bilardo İl Temsilciliğinin organize ettiği 3 bant bilardo kupası sona erdi. Murat Macit rakibi karşısında 21 ıstakada 35-25 kazandı.

Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Diyarbakır Bilardo İl Temsilciliğinin organize ettiği 3 bant bilardo kupasına Diyarbakır ve ilçelerden toplamda 110 sporcu katıldı. Türkiye 3 bant bilardo şampiyonası öncesi yapılan Türkiye Şampiyonası seçmelerinde 3 bant bilardo turnuvası final müsabakasında turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Murat Macit rakibi karşısında 21 ıstakada 35-25 kazanarak şampiyon oldu.

Diyarbakır’da yıkımı yapılan ağır hasarlı binanın bir kısmı kendiliğinden çöktü Diyarbakır’da yıkımı yapılan ağır hasarlı binanın bir kısmı kendiliğinden çöktü

Türkiye Şampiyonası standartlarında yüksek bir ıstaka ortalamasıyla maçı kazanan ve aynı zamanda Türkiye Bilardo Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi olan Murat Macit, haziran ayında Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye 3 bant bilardo şampiyonasına Diyarbakır’ı temsilen 16 sporcunun katılacağını söyledi.

Diyarbakır’da yapılan yarışmada birinci Murat Macit, ikinci Nusret Bahadır, üçüncü Abdulhakim Erol ve Ömer Halefoğlu oldu.