Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü kendi bünyesinde oluşturduğu Veri İzleme Portalını (VİP) ikinci dönem itibariyle hayata geçirdi.

Bu çerçevede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarında veri tabanları oluşturularak bilgilere en güncel haliyle ulaşılabilecek.

Konuyla ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, “Müdürlüğümüz bünyesinde geliştirilen ve 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2.dönem itibariyle faaliyete geçirdiğimiz Veri İzleme Portalı programımız ile bağlı okul ve kurumlarımızın güncel bilgileri tek ekranda toplanacak. Kurum kültürünün devamı açısından kurum hafızası oluşturularak, müdürlüğümüz ve kurumlarımız arasındaki koordineyi ve gelişen teknoloji çağında bilgi akışının hızlandırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Ürettikleri kıyafetlerle ekonomiye katkı sağlıyorlar Ürettikleri kıyafetlerle ekonomiye katkı sağlıyorlar

Bahadur, “Program ile Google formlar üzerinden çevrimiçi bilgi girişi, bilgileri güncelleme imkânı, geliştirilen masaüstü uygulaması sayesinde kolay ve hızlı veri girişi, verilerin kurum hafızasının devamı açısından uzun yıllar kalacak şekilde arşivleme imkânı, tüm okul ve kurumlara yönelik 150 soru imkânı, sadece bilgisayardan değil telefondan veri güncelleme ve görüntüleme imkânı olacak” dedi.

Bahadur son olarak “Veri İzleme Portalı programının hazırlanmasında emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.