Giresun Üniversitesi akademisyenlerinden, Ordu’da bulunan Ellerimi Bırakma Derneği’ne kalpleri ısıtan bir destek geldi. Okulların açılmasının ardından kırtasiye ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan paketler dernek başkanı Elvan Bektaş’a teslim edildi.

Ordu’nun 3 kadın muhtarından birisi olan Altınordu Yenimahalle muhtarı Elvan Bektaş tarafından özellikle ihtiyaç sahibi kadınlar ve çocuklar için kurulan Ellerimi Bırakma Derneği’nin faaliyetlerini sosyal medyadan gören Giresun Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof. Dr. Aysun Türkmen, yapılan yardımların bizzat yerine ulaştığını görünce arkadaşlarıyla birlikte derneği destekleme kararı aldılar.

Yılın son ayına girerken fındık fiyatı istikrarını koruyor Yılın son ayına girerken fındık fiyatı istikrarını koruyor

Dernek başkanı Elvan Bektaş’la iletişime geçen Aysun Türkmen, üyelik kaydını yaptırdıktan sonra yönetimde aktif olarak rol almaya başladığını belirterek, ”İlk olarak bu oluşumu sosyal medyada gördüm, kadın muhtarımızın öncülüğünde olması beni ayrıca heyecanlandırdı. Yapılan yardımların bizzat yerlerine ulaştığını ve insanların kalbine dokunduğunu görünce bu oluşumda benim de tuzum olmalı ve sürekliliğini sağlamak adına bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm. Eşim Prof. Dr. Mustafa Türkmen ve öğretim görevlisi arkadaşlarımızla birlikte kırtasiye paketleri hazırladık ve bugün burada Elvan hanıma teslim ettik. Ayrıca öğretim görevlisi arkadaşlarımızın üye kayıtlarını da yaptık. Ellerimi Bırakma Derneği olarak bundan sonra ki süreçte şehrimiz Giresun ve komşu şehrimiz Ordu’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız yanında olmak için elimizden gelen çabayı göstermeye çalışacağız, herkesin desteklerini bekleriz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen programa Giresun Üniversitesi öğretim elemanları Prof. Dr. Mustafa Türkmen, Fatih Onur, Meltem Sezer, Nesibe Sağır, Altınordu Belediyesi Veteriner Hekimi Aybike Türkmen, Elektrik- Elektronik Mühendisi Mehmet Ali Satıcı, İnşaat mühendisi Mustafa Kemal Onur, Yüksek Lisans Öğrencisi Gülşah başlar katılım gösterdiler.