Gölbaşı Belediyesi ekipleri yaklaşan bayram öncesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde tüm hazırlıkları tamamladı. Ücretsiz servislerle vatandaşların merkeze rahat ulaşımı sağlanırken, bayram günü vatandaşlara birçok hizmet sunulacak.

Gölbaşı Belediyesi tarafından, Konya Yolu üzerinde bulunan kurban pazarında bayram yaklaştıkça hareketlilik arttı. Belediye ekipleri de kurban alışverişinde vatandaşların rahat etmesi için merkezdeki çalışmalarını gece gündüz devam ediyor. Pazar alanı her gün düzenli olarak ilaçlanırken, merkeze gelen hayvanlar veteriner ekipler tarafından sağlık kontrolünden geçiriliyor. Zabıta ekipleri tarafından alana yerleştirilen para sayma makinesi ile de muhtemel dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amaçlanıyor. Gölbaşı Belediyesi kurban yakalama timi ise alanda gün boyu nöbet tutuyor.

Ücretsiz servis

Gölbaşı Belediyesi, vatandaşları servislerle Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Hasan Celal Güzel İlçe Halk Kütüphanesi önünden saat 10.00 - 13.00 - 16.00 saatlerinde kalkan servisler, kurban pazarından 12.00 - 15.00 - 18.00 saatlerinde dönüş yapıyor.

Memurların yürüyüşü valilik engeline takıldı Memurların yürüyüşü valilik engeline takıldı

Bayram günü vatandaşlara hizmet

Gölbaşı Belediyesi, bayram günü de vatandaşların yanında olacak. Bayram heyecanı yaşayan vatandaşlara namazın ardından çorba, çay, poğaça, su ikram edilecek. Vatandaşların güneşten korunması için Gölbaşı Belediyesi tarafından çadırlar kurulacak.

Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin özellikleri

24 saat kesintisiz olarak güvenlik kameralarıyla izlenen 100 bin metrekare alana kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi, A ve B Blok olmak üzere toplam 8 bin 530 metrekare kapalı alandan oluşuyor. 67 adet padokun bulunduğu alanda 4 adet büyükbaş, 1 adet küçükbaş hayvan mobil kesim ünitesi yer alıyor. Alanda ayrıca 1 adet 175 metrekare alana sahip idari bina, 2 adet umumi banyo/tuvalet binası, 2 adet zabıta noktası, 1 adet güvenlik noktası, 500 araç kapasiteli 12 bin 500 metrekare alana sahip binek araç otoparkı, 200 araç kapasiteli 5 bin 500 metrekare alana sahip tır otoparkı, toplam 1.5 kilometre asfalt iç yolları ile 120 ton kapasiteli su deposunu bulunuyor.

Kaynak: iha