Bodrum’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Karavan Fuarı’nın açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Özel tasarım karavanlar ise ilgi odağı oldu.

Merkez Bankası uluslararası depo alım işlemlerini sonlandırdı Merkez Bankası uluslararası depo alım işlemlerini sonlandırdı

Bodrum’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Karavan Fuarı’nın açılışına vatandaşlar akın etti. Bir birinden ilginç ve farklı tasarımdaki karavanlara hayran kalan vatandaşlar karavanları teker teker gezdi. Özellikle yaşam alanı olan karavanlar ise ilgi odağı oldu. Karavan sevenlerin akın ettiği fuara da 6 milyon değerindeki karavan ise görenleri kendine hayran bıraktı. 250 bin liradan 6 milyon Liraya kadar onlarca karavanın sergilendiği Fuar açılışına Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediyesi yetkilileri, İş İnsanları Dernek Başkanı Mete Yılanlı, BODAV Başkanı Av. Murat Kaya, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ve çok sayıda karavan sever katıldı.

Ünlü oyuncu Yunus Günçe’nin sunumuyla başlayan açılışta kısa bir konuşma yapan Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya Bodrum’da güzel işlere imza atacaklarını belirterek, “Fuarcılık olarak son 4 yılda 160 bin ziyaretçi, milyon dolarlık ticaret kapasitesine ulaşarak güzel Bodrum’umuza, hem kış, hem de yaz turizmine büyük katkı sağlamaktayız. Bodrum’un fuarcılıktan ve fuar turizminde hak ettiği değeri alması için koşullar ne olursa olsun farklı sektör temsilcilerimizi Bodrum’da buluşması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bu güne kadar 13 fuar gerçekleştirdiğimiz Bodrum’da yeni fuarlarla karşınızda olacağız. 2025 yılı içinde Bodrum’u dünyaya tanıtabilecek Hollywood yıldızlarının bir arada olacağı bir projeyle Bodrum markasına bir yıldız daha eklemek istiyoruz. Önümüzdeki birkaç gün burada kamp karavan sektörünün liderleriyle bir araya gelerek merak ettiğiniz bütün sorularının cevaplarını bulabilir hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz” dedi.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ise Karavan hayatının çok eğlenceli olduğunu dile getirerek, "Muhteşem bir fuar olmuş. Kamp ve karavan bir özgürlük hareketidir bana göre. İstediğin yerde dura bildiğin ve geze bildiğin bir hayat yaşıyorsun. Karavanla seyahat yapanlara yer ayarlamamız lazım, destek olmamız lazımdır” dedi.

Kaynak: iha