Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yağmur suyu drenaj hattı altyapısını güçlendirmeye devam ediyor.

Kış aylarında yaşanabilecek ani su baskınlarının önüne geçmek amacıyla altyapı imalatlarını sürdüren ASAT’ın çalışmaları yaz ayları boyunca devam edecek. Üç merkez ilçede toplamda 4 kilometre (3 bin 930 metre) uzunluğu bulan altyapı imalatlarının yatırım maliyeti 100 milyon TL’yi aşacak. ASAT ekiplerinin çalışmaları Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerinin kesiştiği 15. Cadde, Toroslar Caddesi ve 25. Cadde’de, Kepez’de ise Yükseliş mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde devam ediyor. Bu çalışmaların ardından Kepez Şafak Mahallesi Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir Caddesi ile Muratpaşa Şirinyalı Mahallesi Avni Tolunay ve İsmet Gökşen caddelerinde çalışmalar sürdürülecek.

Alanya Belediye Başkanı Tarık Özçelik inceleme turuna çıktı Alanya Belediye Başkanı Tarık Özçelik inceleme turuna çıktı

"Üç ilçede toplam uzunluk 3 bin 930 metre"

Antalya merkez ilçelerinde kış aylarında yaşanan ani su baskınlarını ve taşkınları önlemek amacıyla altyapı imalatı çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirten ASAT Yağmursuyu Sorumlusu Sait Dursun Deliktaş, "Çalışmalarımızı kış aylarında vatandaşlarımızın en çok sıkıntı yaşadığı noktalarda yoğunlaştırdık. Amacımız öncelikli bölgelerimizin altyapı sorununu çözerek kış aylarında benzer sorunların yaşanmaması. Konyaaltı Akkuyu ve Toros Mahallerimizin kesiştiği bölgede başlattığımız çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Toros mahallemizde asfaltlama çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu bölgede 40 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile 570 metre 1,5 metreye 1,5 baks imalatı, 850 metrede ise 1200’lük betonarme boru imalatı gerçekleştirdik. Kepez ilçemizde Şafak ve Yükseliş mahallemiz ile Muratpaşa Şirinyalı mahallelerimizde de çalışmalarımız olacak, bu mahallelerimizin bir kısmında çalışmalarımız başladı. Toplamda üç merkez ilçemizde 3 bin 930 metrelik yeni hat imalatı yapacağız. Tüm bu çalışmaların yapım maliyeti 100 milyon TL’yi aşacak. ASAT olarak yaz boyunca yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızı sürdürerek şehrimizi kış aylarına en iyi şekilde hazırlıyoruz" dedi.

Kaynak: iha