Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen ve beş gün süren Geleneksel Çocuk Oyunları şenliği yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bodrum’da Aliyev ile bayramlaştı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bodrum’da Aliyev ile bayramlaştı

Şenlik Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan’ın katılımıyla başladı. Etkinliğin ilk gününde mendil kapmaca oyunu oynayan çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Geleneksel Çocuk Oyunları haftası çerçevesinde etkinliğin ikinci gününde 4. Sınıf öğrencileri ’Kaleli Yakan Top’, üçüncü gününde ise 2. Sınıf öğrencileri ‘Yağ Satarım Bal Satarım’ oyunlarını oynadı. Geleneksel Çocuk Oyunları haftası çerçevesinde etkinliğin dördüncü gününde 5. Sınıf öğrencileri ’Kaleli Yakan Top’, beşinci ve son gününde ise 2. sınıf öğrencileri ‘El Değdirerek Bayrak Koşusu’ oyunlarını oynadı.

Çekişmeli karşılaşmalar sonunda katılım gösteren tüm öğrencilere Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan tarafından katılım belgeleri takdim edildi. Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Geleneksel Çocuk oyunları Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze, komitede görev alan öğretmenlerimize, öğrencilerimizi oyunlara getirip götüren okul yönetimleri ve öğretmenlerimize, çocuklarımızı yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyor, etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.