MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram başkanlığında yapılan toplantıda, şeker pancarı üreticinin sorunları görüşüldü.

Malazgirt’te “Otobüs Durağında Üç Bencil” oyunu sahnelendi Malazgirt’te “Otobüs Durağında Üç Bencil” oyunu sahnelendi

Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram başkanlığında yapılan toplantıya, Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, Ağrı Şeker Fabrikası Müdürü Hakan Çelik, Ağrı Şeker Fabrikası Ziraat Müdürü Mehmet Bayram, Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, Malazgirt Pancar Bölge Şefi İbrahim Bostancı ve pancar üreticileri katıldı. Burada konuşan Ağrı Şeker Fabrikası Müdürü Hakan Çelik, Malazgirt’in şeker pancarı üretiminde Türkiye’de önemli bir yer tuttuğunu belirterek, "Malazgirt geçen yıl pancar üretiminde altın yılını yaşamıştı. Bu yıl da aynı verimi bekliyoruz. Malazgirtli pancar üreticilerimiz merak etmesin. Fabrikamızda pancar alımlarımız devam ediyor” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç ise kantar önündeki uzun kuyrukların çok kısa zamanda azalacağını umut ettiklerini belirterek, “Fabrika Müdürümüz Hakan Çelik ve Malazgirt Kaymakamımız Göksu Bayram, Belediye Başkanımız Cengiz Altın ile birlikte toplantı yaptık. Vatandaşlarımızın pancarlarını sökümlerinden dolayı oluşan uzun kuyruklar hakkında bilgi verdik. Müdürümüzde Malazgirt halkının sabırlı olmalarını istedi. Müdürümüzden çok kısa zamanda Ağrı Şeker Fabrikasının tam kapasite ile alımlarına başlanacağının müjdesini aldık. Fabrika çok yakında tam kapasite ile alımlarına başlayacak. Tam kapasite ile alımlar başlayınca kuyruklarda azalacak” dedi.