Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde Tarsus’tan Anamur’a kadar faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde, 2024-2025 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursları için ön başvuru kayıtları 24 Haziran’da başladı.

Efeler 09 kampa giriyor Efeler 09 kampa giriyor

YKS hazırlık kursları için öğrenciler ’mersin.bel.tr’ adresinden ya da ’Teksin’ uygulaması üzerinden online başvuru yapabiliyor. LGS kursuna başvurular ise en yakın kurs merkezinden şahsen yapılıyor. Başvuru yapmak isteyenler, başvuru şartlarına ve en yakın kurs merkezi adreslerine, ’mersin.bel.tr’ adresinden ya da ’Teksin’ üzerinden ulaşabilir. Ön kayıt başvuruları 26 Temmuz’a kadar devam edecek. Kaydı onaylanan öğrencilere mesajla bilgi verilecek.

Bugüne kadar binlerce öğrencinin sınavlara hazırlandığı 11 YKS ve 18 LGS kurs merkezinde öğrenciler hem eğitim hem de sosyal alanlarda destekleniyor. Kurs hizmetlerinin yanı sıra rehberlik, aile ziyaretleri, etüt çalışmaları, motivasyon seminerleri gibi pek çok alanda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde de öğrencilerini bekliyor.

“Başarılarımızı bu yıl da sürdüreceğiz”

Akdeniz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Müdürü Fatih İşlek, ön kayıt başvuruları hakkında bilgi vererek, “Öğrencilerimiz 11 YKS ve 18 LGS Kurs Merkezimiz için, 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. YKS hazırlık öğrencilerimiz için ön kayıt başvuruları ’mersin.bel.tr’ internet adresimizden veya ’Teksin’ uygulaması üzerinden alınacaktır. LGS hazırlık öğrencilerimiz ise kendilerine en yakın kurs merkezlerimize bireysel olarak başvuruda bulunabilecekler. Ön kayıt başvuru süreci tamamlandıktan sonra, başarı ve ekonomik durum kriterlerine bakılarak kaydı onaylanan öğrencilerimize mesajla bilgi verilecektir. Şimdiye kadar kurs merkezlerimizde birçok başarı elde ettik. Bu yıl da başarılarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: iha