Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencileri tarafından, Dr. Öğretim Üyesi Hülya Kayılıoğlu koordinasyonunda ‘Minik Yolculara Büyük Koruma’ konulu çocukluk çağında araba koltuğu kullanımının önemine yönelik ailelere bilgilendirme yapıldı.

Marmarisli öğrenciler ‘Muğla’nın antik incileri ‘kitabını yazdı Marmarisli öğrenciler ‘Muğla’nın antik incileri ‘kitabını yazdı

Etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada, “Her yıl trafik kazalarında çok sayıda yetişkin ve çocuk yaralanırken, zaman zaman da hayatını kaybediyor. Bu nedenle anne ve babaların en önemli görevlerinden birisi, bu kazalarda bebek ve çocuklarının zarar görmesini önlemek veya en aza indirmek için, güvenlik önlemlerini artırmalarıdır. Bu anlamda alınacak önlemlerin en başında, otomobillerde seyahat esnasında çocuk oto güvenlik koltuğunun kullanılması ve çocuk uygun kilo ve boya geldiğinde emniyet kemerinin bağlanmasını sağlamak gelmektedir. Unutmayınız ki! Çocukları trafik kazalarından korumanın en etkin yolu çocuk oto koltuğu sistemi kullanmaktı” denildi.