Jandarma ekipleri vatandaşları boğulma olaylarına karşı uyarıyor Jandarma ekipleri vatandaşları boğulma olaylarına karşı uyarıyor

İstanbul’dan Aydın’a valizin içerisine yaptıkları gizli bölmede uyuşturucu getiren ve narkotik köpeği Gece’ye takılan 3 şüpheli sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın’da uyuşturucu satışı ve ticaretine yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Aydın’a uyuşturucu sevkiyatının yapılacağı bilgisine ulaştı. Operasyon için harekete geçen ekipler, şüpheli aracı takibe aldı. Yapılan teknik takibin ardından şüpheli araç Umurlu Mahallesi’nde durduruldu. Araçta bulunan İ.Ç., G.Ç. ve M.A. isimli 3 şüpheli yakalandı. Uyuşturucu arama köpeği ‘Gece’ ile şüpheli araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapıldı. Yapılan aramada valizin içerisinde hazırlanan gizli bölmeye zulalanmış halde 4 kilo 900 gram metamfetamin maddesi ile 2 tabanca, 2 şarjör ve 51 adet fişek ele geçirildi. Hassas burun ’Gece’nin dikkatinden kaçamayan şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.