Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Nasreddin Hoca Sanat Sempozyumu 23 ülkeden 40 sanatçının katılımı ile tamamlandı.

Uluslararası Nasreddin Hoca Festivalinin sanatla dolu geçmesi adına düzenlenen Nasreddin Hoca Sanat Sempozyumu sona erdi. 23 ülkeden 40 sanatçının katıldığı sempozyumunda ressamlar Nasreddin Hoca temalı sanatlarını icra etti. Sivrihisar’da bulunan Ermeni kilisesinde 3 gün boyunca eserlerini sergileyen ressamlar vatandaşlara eserlerini uygulamalı olarak gösterme fırsatı buldular. Sempozyum sonunda ise yaptıkları eserleri sergileyen sanatçıların bu eserleri Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci tarafından Sivrihisar Belediyesi içerisinde sergilenmeye başladı.

Engelliler Araştırma Enstitüsü, otizm araştirmalarında öncü olmaya devam ediyor Engelliler Araştırma Enstitüsü, otizm araştirmalarında öncü olmaya devam ediyor

Başkan Dökmeci, katılım sağlayan tüm sanatçılara teşekkür ederek plaket takdim etti. Dökmeci, yaptığı konuşmada, “Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivallerimiz bundan sonra daha da çok sanat ağırlıklı olacak. Burada sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur” sözleriyle katılım sağlayan tüm sanatçılara teşekkür etti.

Kaynak: iha