Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde iklim değişikliği uyum stratejileri uygulama projesi çerçevesinde eğitimler devam ediyor.

Skolyoz hastalarının tedavi sürecine yenilik getiren projeye TÜBİTAK’tan yatırım desteği Skolyoz hastalarının tedavi sürecine yenilik getiren projeye TÜBİTAK’tan yatırım desteği

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Atık Yönetimi Koordinatörlüğü Prof. Dr. Ece Ümmü Deveci’nin yürütücüsü olduğu AB destekli ’İklim Değişikliği Uyum Stratejileri Uygulama Projesi’ çerçevesinde Niğde’de görev yapan tüm imamlara ’Liderlik ve Organizasyon Eğitimi’ düzenlendi. 141 imamın katıldığı eğitimlerde, katılımcılara proje hakkında bilgilendirmeler yapılarak atölyeler ve uygulamalı çalışmalar gösterildi. Ayrıca imamlara iklim değişikliğine adaptasyon ve uyumda neden liderlik ve organizasyonlarına ihtiyaç duyulduğu, liderlik özellikleri ve bu özelliklerin kazanılması için gerekliliklerin neler olduğu ayrıntılı olarak anlatıldı. Eğitim çerçevesinde iklim değişikliği uyum ve adaptasyon, su ve toprak yönetimi, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kırsal bölgede yaşayan kadınların iklim değişikliğindeki kırılganlıkları hakkında da bilgiler verildi. Eğitimler hakkında konuşan Deveci; "Projenin ikinci faaliyeti olan bu eğitim hedef kitleye ulaşılması ve yaygın etkisi bakımından önem arz etmektedir" dedi.

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu ise projede verilen eğitimlerin projenin amacına ulaşması açısından çok önem arz ettiğini belirterek proje yürütücüsü Prof. Dr. Ece Ümmü Deveciye teşekkür etti.

Kaynak: iha