Ordu İl Müftülüğü tarafından dezavantajlı ve engelli vatandaşlara yönelik başlatılan çalışma ile aylık yaklaşık 60 kişi ücretsiz tıraş hizmetinden faydalanıyor.

Ordu İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü öncülüğünde ocak ayında down sendromlu, engelli bireyler, yaşlılar ve dezavantajlı bireylere yönelik saç ve sakal bakımına yönelik çalışma başlatıldı. Altınordu ilçesinde berber Murat Çapan’ın destek verdiği projede vatandaşlar ya evlerinde tıraş ediliyor, ya da araç evden alınıp, tıraş edildikten sonra yeniden evlerine geri bırakılıyor.

Yangından 6 kedi kurtarıldı Yangından 6 kedi kurtarıldı

“Aylık yaklaşık 60 kişi hizmetten faydalanıyor”

İl Müftülüğü Engelli Koordinatör Yekta Köse, proje hakkında yaptığı açıklamada, “İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek önderliğinde merkez ve ilçelerimizde 42 personelle engelli koordinatör arkadaşlarımız engellilere yönelik faaliyetlerde bulunuyor. Bu sosyal sorumluluk projeleri kapsamında dezavantajlı ve engelli kardeşlerimize kuaför hizmeti veriliyor. Bu kapsamda berber Murat Çapan bu kardeşlerimizi tıraş ederek bize destek veriyor. Berbere gelemeyenleri evlerinden alıp getiriyoruz, tıraştan sonra tekrardan evlerine götürüyoruz. Bu sadece Allah rızası için. Hedefimiz tüm ilçelerimize ulaşmak. Bu doğrultuda ayda yaklaşık 60 civarı yaşlı ve engelli kardeşimize hizmet veriyoruz” diye konuştu.

“Bu projede yer almaktan çok mutluyuz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan berber Murat Çapan ise, “Bu projede dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, Allah hepsinden razı olsun. Gelen arkadaşlarımıza saç ve sakal tıraşı, yıkama, isterlerse boyama, maske gibi hizmetler veriyoruz. Bu hizmeti 5 kişilik ekibimizle veriyoruz. Gelemeyenlerin evlerine gidiyoruz, evde yapamadıklarımızı da araçla alıp buraya getiriyoruz ve burada tıraş ediyoruz” ifadelerine yer verdi.