Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 1001 (2023 2. Dönem ve Sosyal ve Beşeri Bilimler 100.yıl özel çağrısı) ve Ufuk Avrupa programı olan PRİMA tarafından projeleri desteklenen akademisyenlerin başarılarını kutlamak ve tebriklerini iletmek üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çadırcı ve yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Yılmaz ile Doç. Dr. Bilal Nişancı ziyaret gerçekleştirdi.

Düğüne milli maç arası Düğüne milli maç arası

TÜBİTAK tarafından desteklenen çeşitli projelerde yer alan akademisyenlerle bir araya gelinen ziyarette, PRİMA projesi desteklenen Prof. Dr. Gonca Alak ve TÜBİTAK 1001 projeleri desteklenen akademisyenler; Prof. Dr. Ahmet Şahin Zaimoğlu, Prof. Dr. Adem Peker, Doç. Dr. Selim Çomaklı, Doç. Dr. Hatice Bayrakçeken, Doç. Dr. Nihangül Daştan ve Arş. Gör. Dr. Ebru Ocakcı tebrik edildi. Ziyaretlere Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Sadeler, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selim Sağlam, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilaver Düzgün, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Telat Yanık ve Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Ilgaz ile Doç. Dr. Mehmet Buğra Özhan eşlik etti.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, söz konusu ziyaretlerin Atatürk Üniversitesinin araştırma ve teknolojik gelişmelere verdiği önemi ve akademisyenlerinin üstün çalışmalarını ön plana çıkardığını belirterek, bilimsel ve teknolojik alanda gösterdikleri özverili çalışmalarla ön plana çıkan akademisyenlerin başarılarının gurur verici olduğunu söyledi.

Projelerin Atatürk Üniversitesinin araştırma kapasitesinin ve bilimsel yenilikçilik yaklaşımının güçlü bir kanıtı niteliğinde olduğunu aktaran Rektör Çomaklı, Proje Geliştirme ve Destek Ofisinin, projelerin tasarım ve geliştirme süreçlerine yönelik desteği ve öğretim üyelerinin fikirlerini projeye dönüştürmelerinde danışmanlık hizmetleri sunduğunu da sözlerine ekledi.