Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Ressam Dilek Kocaman Yılmazer, "Küllerinden doğan renkler" konulu resim sergisi açtı.

Serginin açılışında konuşan Ressam Dilek Kocaman Yılmazer, bu yıl birçok öğrencisinin zorlu hayat mücadeleleriyle yüzleştiğini ve resim sanatının onlar için bir terapi olduğunu ifade etti.

Ressam Dilek Kocaman Yılmazer, yakınlarını kaybeden, hastalıklarla boğuşan öğrencilerinin resim yaparken adeta küllerinden yeniden doğduklarını ve ruhlarının şifa bulduğunu söyledi.

Sergide yer alan eserler, izleyicilere duygusal bir yolculuk yaşatırken, zorlukların üstesinden gelerek yeniden umut bulan öğrencilerin hikayelerini de gözler önüne seriyor.

Kütahya’da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı Kütahya’da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

Sergiye Kaymakam Hayrettin Baskın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Refik Küçükkağnıcı, Şube Müdürleri Asım Bulut, Sedat Cumali Koca, Murat Şahin, Mehmet Ali, HEM Müdürü Abdullah Öztoprak, HEM Müdür Yardımcısı Murat Özaydın, GSB Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Sert, TSO KGK Başkanı Şule Arslan Ozan, MYO Öğr. Gör. Nedret Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Solmaz, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Himmet Özer, KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KÜSAD Başkanı Yardımcısı Binnür Pektaş, Özel Yıldız Eğitim Kurumu Müdürü Rabia Yıldız Degeç ve çok sayıda değerli misafir katıldı.