250 gramı 10 TL’den satılan ve yeni düzenleme ile 12,5 TL’ye çıkarılan ekmekte zammın uygulanacağı tarih açıklandı. Rize Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy ekmek fiyatlarında düzenleme gidilmesi ile ilgili yaşanan süreci değerlendirerek Fırıncılar Odasından gelen talebi kurumlarla diyalog halinde kurulan komisyon ile karar bağladık dedi. Aksoy “Fırıncılık sektöründe artan maliyetler ve girdi fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle Rize Fırıncılar Esnaf Odası ekmek fiyatlarına zam talebinde bulundu. Ülke genelinde Fırıncılar Federasyonu’nun 2024 yılı için tespit ettiği kilogramı 50 TL’lik fiyatlandırma üzerinden illerdeki komisyonlar çalışmalarını yaparak ekmek için yeni fiyat uygulamasına geçmektedir. Rize’de 250 gramı 10 TL’den satılan yani kilogramı 40 TL olan ekmek fiyatının, 250 gramı 12,50 TL yani %25’lik zam ile kilogramı 50 TL olacak şekilde düzenlenmesi talebini Rize Fırıncılar Odası, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğimize iletti. Rize Ticaret Sanayi İl Müdürlüğümüz, Tarım İl Müdürlüğümüz, Rize Belediyesi, ilçe belediyelerimiz, Rize Ticaret ve Sanayi Odası, ilçelerdeki Esnaf Odalarımız ve ilgili kurumlar davet edilerek katılım sağlayan kurumlarla birlikte gerekli komisyon çalışmalar yapıldı” dedi.

Rize’de meydana gelen kazada anne ve 2 oğlu hayatını kaybetti Rize’de meydana gelen kazada anne ve 2 oğlu hayatını kaybetti

1 Haziran’da yürürlüğe girmesi planlanan ancak alınan kararla ertelenen zamlı tarifenin 21 Haziran’da uygulamaya konulacağını belirten Aksoy “İlgili bakanlığa yazışmalar yapıldıktan sonra talep edilen ekmek fiyatı Esnaf Odaları Birliğimiz tarafından 1.06.2024’te uygulanmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar ile odalarımıza gönderildi. Fiyat uygulama öncesi Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Esnaf Odalar Birliği olarak Sn. Valimiz İhsan Selim Baydaş‘ı konu hakkında bilgilendirmek ve görüşlerini  almak için ziyarette bulunduk.  Sn. valimizin de oluru alınarak yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ekmek zammının bayram sonrası 21.06.2024 Cuma günü uygulanmasına karar verdik. İlgili Fırıncılar Odası, Ticaret ve Sanayii Odası ve Esnaf Odalar Birliği olarak kararı ilgili kurum ve kuruluşlara gönderdik” şeklinde konuştu.