2016 yılından bu yana Rize Öğretmenevi Müdürlüğü görevinde bulunan Mustafa Günay Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı. Meslekî ve teknik eğitim ve öğretim veren okul ve kurumların yönetimine ve öğrencilerinin eğitim ve öğretimine yönelik politikalar belirlemek ve uygulamak amacıyla kurulan müdürlüğe bağlı 8 daire başkanlığı bulunuyor. Önümüzdeki hafta göreve başlayacak olan Günay’ın hangi dairede görev alacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

MUSTAFA GÜNAY KİMDİR
1980 yılında Rize´de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Rize´de tamamladıktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2002 yılında atandığı Erzurum Horasan ilçesinde 8 yıl öğretmenlik ve müdür yetkili öğretmenlik görevlerini yaptı.

2010 yılında Rize´ye atanarak çeşitli ilçe ve okullarda öğretmenlik ve okul idareciliği yaptıktan sonra 18.05.2016 tarihinden itibaren Rize öğretmenevinde müdür olarak görev yapan ve Rize'nin sevilen emekli öğretmenlerinden Fikri Günay'ın oğlu olan Mustafa Günay evli ve 3 çocuk babasıdır.