Şırnak Üniversitesi’nde “Bilimlere Genç Bakışlar” sloganı ile Multidisipliner Öğrenci Sempozyumu gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan sempozyum, açılış konuşmaları ile devam etti. Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, sempozyumlarla bilimin ışığında üniversiteyi daha ileriye taşıyacaklarına inandıklarını söyledi.

Şırnak’ta Mayıs ayında 3 milyar 952 milyon değerinde ürünler ele geçirildi Şırnak’ta Mayıs ayında 3 milyar 952 milyon değerinde ürünler ele geçirildi

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Demir, sempozyumun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Bu tür etkinlikler, akademik dünyada bilgi paylaşımı ve bilimsel tartışmaların geliştirilmesi açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda öğrencilerimizin araştırma ve sunum becerilerini geliştirmelerine, yeni fikirler edinmelerine ve farklı disiplinlerden bakış açıları kazanmalarına olanak tanır. AYEP olarak temel amacımız, üniversitelerimizde nitelikli akademisyenler yetiştirmek, bilimsel çalışmalara öncülük edecek bireylerin akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda,multidisipliner bir yaklaşımla öğrencilerimizi donanımlı ve vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Açılış konuşmaları sonrası oturum başkanları moderatörlüğünde bildiriler sunuldu. Altı ayrı oturumdan oluşan sempozyumun ilk oturumu olan “Multidisipliner Genç Bakışlar” adlı oturum Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş başkanlığında ana salonda; ikinci oturumu olan “İlahiyata Genç Bakışlar-1” Doç. Dr. Hamdullah Arvas başkanlığında Ebul-iz Cezeri Salonu’nda; üçüncü oturumu olan “Sağlık Bilimlerine Genç Bakışlar-1” Doç. Dr. İrfan Yıldırım başkanlığında Fuat Sezgin Salonu’nda, dördüncü oturumu olan “Turizme Genç Bakışlar” Doç. Dr. Sedat Çelik başkanlığında Ebul-iz Cezeri Salonu’nda; beşinci oturumu olan “Sağlık Bilimlerine Genç Bakışlar-2” Dr. Öğr. Üyesi Dicle Özcan Elçi başkanlığında Fuat Sezgin Salonu’nda gerçekleştirildi. Sempozyumun son oturumu olan “İlahiyata Genç Bakışlar-2” oturumu ise, Dr. Öğr. Üyesi Yunus İbrahimoğlu başkanlığında Ebul-iz Cezeri Salonu’nda gerçekleşti.

Sempozyum genel değerlendirmeler ve teşekkür konuşmaları sonrası Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş ve diğer akademisyenlerin katılımcılara hediye vermeleri ile son buldu.