banner468

Tekvando Federasyonu yönetimiyle ilgili önemli iddialar

Tekvando Federasyonu başkanlığına aday olan Nevzat Alaca, yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde mevcut yönetimi hukuksuzluk yaptığını iddia etti.2016 yılı içerisinde yapılacak Tekvando Federasyonu başkanlık seçiminde aday olacağını...

03 Ağustos 2016 Çarşamba 17:33
Tekvando Federasyonu yönetimiyle ilgili önemli iddialar
Tekvando Federasyonu başkanlığına aday olan Nevzat Alaca, yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde mevcut yönetimi hukuksuzluk yaptığını iddia etti.
2016 yılı içerisinde yapılacak Tekvando Federasyonu başkanlık seçiminde aday olacağını açıklayan Nevzat Alaca, mevcut tekvando federasyonu yönetiminin seçimler öncesi büyük bir hukuksuzluğa imza attığını ileri sürerek, yazılı bir açıklama yaptı.
Türkiye’nin içinden geçtiği darbe sürecinin geçiştirilmeye çalışıldığını savunan Alaca, şunları söyledi:
“Herkesin malumu olduğu üzere, 15 Temmuz 2016 günü, güzel ülkemizi her yönüyle geriye götürecek, uluslararası camiada töhmet altında bırakacak bir darbe teşebbüsü yaşandı. Çok sayıda yurttaşımız şehit oldu ve yaralandı. TBMM başta olmak üzere stratejik mahiyeti haiz kimi kurumlarımız bombalandı.
Ancak, işbu defa darbeci hainler başarılı olamadı. Zira, halkın kendi iradesine sahip çıkacağını, oylarıyla iktidara taşıdığı yöneticilerini yalnız bırakmayacağını; daha da önemlisi ’kellesini’ almak istedikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, bir işaretiyle/sözüyle hainlerin mermilerine ve tanklarına meydan okuyacak bu mazlum ve kadim halkı hesaba katmamışlardı. Ve hainler başarılı olamadı. Yenildiler, rezil oldular ve perişan oldular. Yaşasın demokrasi... Yaşasın sivil irade... Yaşasın halkımız...
Güzel ülkem bu vahim ve acılı günleri yaşarken, birileri de ’Olağan’ veya ’Olağanüstü hal’ şartlarını umursamadan, koltuk ve çıkar sevdalarının peşinde koştuklarının, birtakım ’Ali Cengiz’ oyunlarıyla, durumdan vazife çıkardıklarının duyumlarını alıyoruz. Belki bu kritik günlerde Tekvando Federasyonu yönetiminin, esasen aşina olduğumuz, etik ve hukuki kriterlere aykırı uygulamalarını gündem yapmak istemezdik. Ancak, mezkur yönetimin öteden beri "Atı alan Üsküdar’ı geçer" mantığını kamuoyuyla paylaşmazsak, vebal altında kalacağımız muhakkaktır.
Tekvando sporuyla ilgilenenler başta olmak üzere bütün spor camiasının malumu olduğu üzere mevcut Tekvando Federasyonu yönetimi hakkında açılmış pek çok dava olduğu bilinmektedir. Bu davaların konuları çeşitlilik arz etmekte olup, yapılan yolsuz ve hukuksuz seçimlerin iptalinden, hakaret ve tehdit şikayetlerine ve hatta yolsuzluklara kadar varmaktadır.
Biz burada, Tekvando Federasyonu yönetiminin, bağımsız spor federasyonlarının çalışma, usul ve esasları hakkında Yönetmeliğin 11. maddesinde, federasyon başkanı adaylarında aranacak şartların; 3289 sayılı kanunun ek 9. maddesinin 5. fıkrasında başkan adaylarında aranacak şartlara aykırı aykırı düzenlemesi hakkında verilen Danıştay 10. Dairesinin 2012/9445 Esas, 2016/1132 Karar ve 07.03.2016 tarihli kararı üzerinde durmak ve bu çerçevede bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Zira, spor camiasının ve kamuoyunun, Tekvando Federasyonu yönetiminin ’bilerek, isteyerek ve kasten’ nasıl hukuksuzluk yaptığı ve yargı kararlarına nasıl uymadığını deşifre etmek, her duyarlı yurttaşın görevidir.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

site sağ üst köşeye bayrak ekle