Eğitime vermiş olduğu desteklerle gençlerin gönlünde taht kuran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu LGS’de yüzde 1’lik dereceye giren Şahinbeyli öğrencilerle bir araya geldi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu LGS’de yüzde 1’lik dereceye giren Şahinbeyli öğrencilerle bir araya gelerek 6 bin 400 TL’lik nakdi destek kartlarını hediye etti. Daha sonra öğrencileri ve ailelerini Çanakkale’ye göndererek ecdatla buluşturdu.

"Öğrencileri başarıya teşvik ediyorum"

Öğrencileri başarıya teşvik etmek için destekler verdiklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Üniversiteyi kazanan ve halen üniversite okuyan 28 bin öğrencimizin hesaplarına ilk dönem için 4 bin TL para yatırdık. İkinci dönemde de 4 bin TL daha yatırarak 8 bin TL’lik eğitim desteği sağlamış olacağız. Mesleki Eğitim Merkezi’ne giden öğrencilerimize yıllık 6 bin TL eğitim desteği sağlıyoruz. Amacımız öğrencileri doğru şekilde yönlendirip onları başarıya teşvik etmek. Öğrencilerimizi spora teşvik etmek amacıyla spor ayakkabısı hediye ediyoruz. 104 bin bisiklet aldık. 6 takdir alan öğrencilerimize bisiklet hediye ettik sonra bunları 5-4-3-2-1’e kadar düşürdük. Şimdi ise 5 teşekkür ile başladığımız kampanyamıza 5-4-3 teşekküre kadar düşürdük. 104 bin bisikletimizin dağıtımını tamamladık. Şimdi 12 bin bisiklet daha alacağız ve bisiklet dağıtımına devam edeceğiz. Velilerimizi ve öğretmenlerimizi ayrıca tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz derslerine odaklanırken sizlerde onlara destek oluyorsunuz" dedi.

Ayakkabı ve Terlik sektörünün en önemli fuarlarından 35. GAFSHOES Fuarı törenle açıldı Ayakkabı ve Terlik sektörünün en önemli fuarlarından 35. GAFSHOES Fuarı törenle açıldı

"Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden öğrenciler, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, maddi-manevi her zaman bizlerin yanında ona çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bizden sonraki öğrencilerde sizin gibi bir başkanın desteklerinden faydalanabilirler” diye konuştular.