Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bireysel Sulama Destekleme Projesi çerçevesinde Niğde’ye 573 proje için 110 milyon TL hibe sağlandı.

Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş, yaptığı açıklamada Bireysel Sulama Destekleme Projesi’nde Türkiye genelinde ilk sıralarda yer aldıklarını belirterek, 110 milyon TL hibe almaya hak kazanıldığını kaydetti. Baş, "Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda suyu merkeze alan bir politika çerçevesinde bütün iş ve işlemlerimiz yürütülecek. Su bizim hayatımızın olmazsa olmazı, tarımsal üretimin de en vazgeçilmez ve en temel unsuru. Bu sebeple tarımsal sulama, basınçlı sulama sistemlerinde il olarak bu yıl yeni bir rekora imza attık. Türkiye’de Bireysel Sulama Projesi çerçevesinde ilk sırada yer alıyoruz. Niğde olarak 573 projemiz Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı. Projelerimize 110 milyon TL hibe almaya hak kazandık. 573 projemizin toplam bedeli ise 220 milyon TL" dedi.

Niğde’de sokak köpeğinin bir kişiyi ısırdığı belde karantinaya alındı Niğde’de sokak köpeğinin bir kişiyi ısırdığı belde karantinaya alındı

Bundan sonra tarımsal üretimin su merkezli yapılacağının altını çizen Asım Baş, "Basit sulama sistemlerinde suyun ekonomik ve verimli kullanılacağı bütün teknik ve teknolojileri bakanlığımız destekliyor. Sulama sistemiyle ilgili hibe sözleşmelerimiz başladı, vatandaşlarımız gelip sözleşmelerini yapıyorlar. Bireysel Sulama Proje sözleşmelerimiz 10 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecek" dedi.