Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Ahmet Uluçay Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen ’BİLSEM FEST’24’ vatandaşların ziyaretine açıldı.

Polisten zehire geçit yok Polisten zehire geçit yok

Törene, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Refi·k Küçükkağnıcı ve şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, kurum temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Tören, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. BİLSEM FEST’24 açılış töreninde Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Osman Said Demiryılmaz bir konuşma yaparak misafirlere BİLSEMFest’24 hakkında bilgi verdi.

Kısa piyano konseriyle müzik keyfi yaşayan katılımcılar, ardından resim sergisini de gezerek sanatın tadına vardılar.

Öğrencilerin müzik konseriyle devam eden etkinlik, sergi salonunda resim bölümü öğrencilerinin eserlerinin misafirlere sunulmasıyla sürdü. İlk gün akşam sinema söyleşisi ve film gösterimi gerçekleştirildi.

İkinci gün ise bilim atölyeleri ve robotik yarışmaları ile devam eden festival, Doç. Dr. Uğur Ceylan’ın katılmıyla gerçekleştirilen bilim söyleşisinin ardından sona erdi.