Yahyalı’da bayramlaşma töreni yapıldı Yahyalı’da bayramlaşma töreni yapıldı

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel son yayımlanan  tasarruf tedbirleri genelgesi ile zaten zor durumda olan Anadolu medyasının ölmesi anlamına geldiğini belirterek bu genelgenin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan geçgel yaptığı basın açıklamasında: "

Son yayımlanan tasarruf tedbirleri genelgesinde, Anadolu medyasını ciddi şekilde etkileyecek ve yaşamsal koşullarını sonlandıracak bir karar alınmıştır. Bu genelge kapsamında artık medya kuruluşlarına ilan verilmeyecek ve abone olunmayacaktır. Özellikle Anadolu'da varlığını zor şartlar altında sürdüren Anadolu medyası, belediyelerin ilanları ve gazete-dergi abonelikleri ile hayatını devam ettirmekteydi. Yeni genelge ile birlikte maalesef Anadolu medyası bu yaşamsal desteğini kaybetmiştir. Genelge yeniden gözden geçirilmez ve basın kapsam dışı bırakılmazsa, yüzlerce basın kuruluşu kapısına kilit vuracak ve binlerce gazeteci işsiz kalacaktır.

Daha dün Anadolu Medya Ödülleri töreninde, Anadolu medyasına ne kadar önem verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrımıza kulak vereceğine ve tasarruf tedbirleri genelgesinde basını kapsam dışı bırakacağına olan inancımız tamdır. Konuyla ilgili görüştüğümüz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bu konunun üzerinde durduklarını, gelen tüm talepleri değerlendirdiklerini ve bir çözüme kavuşturmak için mücadele edeceklerini belirtti. Ümit ediyoruz ve bekliyoruz ki bu sorun bir an önce çözüme kavuşsun.

Yayınlanan bu tasarruf tedbirleri genelgesinin tekrar gözden geçirilmesi ve basının kapsam dışı bırakılması gerektiği yönündeki görüşlerimizi Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına ve özellikle AK Parti Medya Tanıtım Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a bizzat ilettik. Medyanın yaşamsal kaynaklarının elinden alınmaması gerektiğine inanıyoruz ve bu genelgede medyanın kapsam dışı bırakılmasını talep ediyoruz.

Konuyla ilgili daha önce iki defa basın açıklaması yaptık. Bundan sonra da bu talebimiz karşılanana kadar gerekirse bin kez basın açıklaması yapacağız ve sesimizi duyurmaya özen göstereceğiz. Sesimize kulak verilene kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Bu bağlamda, hem Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hem de Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Bey’e güçlü bir çağrıda bulunuyoruz: Gelin, bu genelgeyi yeniden ele alın ve Anadolu basınının ölmesine izin vermeyin. Anadolu basınına destek olun" dedi.