HABER:ARZU ERBAŞÇaykur Rizespor Başkan Vekili Adnan Er, RTEÜ Spor Bilimler Fakültesinin hazırladığı “Türkiye Yüzyılında Spor Kulüplerinin Güncel Durumları ve Öneriler” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Türk sporunun geliştirilmesi, geldiği nokta ve önümüzdeki dönem için önerilerin değerlendirildiği panelde Spor Fakültesi öğrencileri, sporcular ve antrenörlere seslenen Adnan Er Çaykur Rizespor Kulübü ile ilgili bilgiler verdi. 

“AKADEMİK ANLAYIŞI ALTYAPIYA TAŞIYORUZ”
Çaykur Rizespor Başkan Vekili Adnan Er yapılan çalışmalarla Türkiye’nin en iyi altyapı kulüplerinden biri olacaklarını belirterek “Altyapı ile alakalı ciddi çalışmalarımız oldu. Bu sene büyük bir atılımla beraber, sezon sonu Türkiye'nin en iyi altyapılarından biri olacağız. Bu altyapıyı oluştururken üniversitemizden ciddi yardımlar alıyoruz, akademik anlayışı oraya taşımaya çalışıyoruz. Önceki gün Oğuz Çetin ekibi ile beraber kulübümüzü ziyaret etti ve incelemelerde bulundu. Yapılan işleri görünce hayran kaldığını söyleyebilirim. Saha eksiklerimizi tamamladıktan sonra Türkiye'nin iyi bir altyapı kulübü olacağız” dedi.

Rize'de Çocuk Hastalıkları Kliniği'ne yeni branş doktorları Rize'de Çocuk Hastalıkları Kliniği'ne yeni branş doktorları

“GENÇLERE SPOR ALANI AÇMAYI HEDEFLEDİK”
 Başkan Vekili Er “Altyapı çok önemli çünkü Süper Lig’de kalmak bu mali tablolarla oldukça zor. Altyapıdan destekleriniz olmazsa, dünya futboluna 1-2 futbolcu kazandırmadıktan sonra Rize gibi bir ilin buralarda kalmak çok zor. Bundan dolayı da alt yapıya çok önem veriyoruz. Metin Kalkavan döneminden başlayan bu altyapı yatırımları şu an çok iyi bir noktaya geldi. Gelecekte bunun meyvelerini görmeye başlayacağız. Çaykur Rizespor’da çok sayıda amatör branşlarımız da var. 22 branşta 750 lisanslı olmak üzere 1200'e yakın sporcumuz var. Amatör branşları kurmadaki amacımız Rize'deki amatör kulüplerle bir yarış içerisine girmekten ziyade gençlere spor alanı açmaktı. Bu anlayışla devam ediyoruz. “şeklinde konuştu.