Niğde belediyesinden İlhanlı Mahallesi’ne ’Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi’ Niğde belediyesinden İlhanlı Mahallesi’ne ’Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi’

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde 140 dönüm silajlık mısır hasadı yapıldı.

Modern tarım uygulama alanlarındaki eğitim öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetleriyle öğrenciler ile bölge çiftçilerine önemli katkılar sağlayan Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşen hasatta konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, 140 dönüm arazi üzerinde gerçekleşen hasadın merkezdeki hayvancılık uygulamalarında yem olarak kullanılacağını belirtti. Hasadın merkez bünyesinde öğretim üyeleri ile öğrencilerin eğitim öğretim ve bilimsel araştırmaları için ayrı bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Rektör Uslu, hasadın her iki alan için de hayırlı olması dileklerinde bulundu. Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetleri sayesinde üniversitenin tarım alanında Türkiye’de birinci olduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. Uslu, "Merkezimizi her geçen gün daha da geliştirmek istiyoruz. Türkiye’de bu alanda marka olan Üniversitemizi uluslararası ölçekte de önde gelen bir yükseköğretim kurumu yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz" dedi.

Hasada Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Merkez Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu ve Niğde İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Bilgehan Güney ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi öğrencileri katıldı.