Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu başladı.

YKS’nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) maratonu, bütün Türkiye’de olduğu gibi Yüksekova’da da başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Yüksekova ilçesinin 3 yıldır sınav merkezi ilan edilmesini sevinçle karşılayan vatandaşlar, sınava girecek öğrencilere evlerinin kapılarını açtı. Yaklaşık 9 bin 750 öğrencinin sınava gireceği ilçede, farklı il ve ilçelerden gelen öğrenciler ise ücretsiz olarak okullara taşınıyor.

Tunceli’de öğretmenlere depremde arama kurtarma eğitimi ve tatbikatı Tunceli’de öğretmenlere depremde arama kurtarma eğitimi ve tatbikatı

Saat 10.15’te başlayan Temel Yeterlilik Testinde adaylara 120 soru için 165 dakika süre tanınıyor. Öte yandan YKS maratonunda ikinci oturum ise yarın gerçekleştirilecek. Saat 10.15’te başlayacak Alan Yeterlilik Testinde ise adaylara toplam 160 soru yöneltilecek ve 180 dakika süre tanınacak. Sınavın üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi de yine yarın saat 15.45’te başlayacak ve adaylara 80 soru için 120 dakika süre tanınacak.