Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı Mart Ayı İl Divan Toplantısı, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun’un katılımıyla İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Teşkilat Başkanı Mehmet Arıcıoğlu ve Seçim Karargah Başkanı olarak görevlendirilen Şaban Yıldız’ın yönettiği divan toplantısına çok sayıda partili katıldı.

Konuşmasında, “22 yılın sonunda Saadet Partimizin öncülüğüyle kurulan Millet İttifakı, Saadet Partimizin Genel Merkezi’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı açıklaması ve orada bulunan tıklım tıklım kalabalığı görmeleri sonrasında Dış güçler büyük rahatsızlık duymuş ve ülkemizdeki temsilcileri de tırnaklarını yiye yiye bitirmişlerdir. Ne yaparlarsa yapsınlar, isterlerse kafalarını duvarlara vursunlar, bu seçimde Saadet Partisi de iktidara gelecektir.” diyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, “Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Temel Karamollaoğlu abimizle birlikte gereken çalışmaları yapacağız diyor. Kudüs Mitingi’nde olduğu gibi inşallah o fikir ve düşüncelerle seçimi aldıktan sonra, 15 Mayıs’ta yeni bir güneş doğacaktır. Hep birlikte kazanacağız.” dedi.

“Belki bu zafere giden konuşmaları çok yaptık ama Allah’ın izniyle gün geldi. Bize Allah yardım etti. Televizyon kanallarında bizi hiç göstermeyenlerin ekranları saatlerce günlerce Saadet Partisi’ne kilitlendi. İnşallah seçim bittikten sonra Erbakan hocamızın bıraktığı yerden bismillah deyip başlayacağız.” diyen Uzun, “Üzülerek söylüyorum ki, yönetimdekiler içinde bulundukları krizi ölçemiyorlar ama Dünya basını Türkiye’nin ekonomik olarak Osmanlı’dan daha kötü olduğunu yazıyorlar, bir tek Türk milleti bilmiyor bunu diyorlar. Evet, Türk milleti bilmiyor. Bilseydi Saadet Partisi’ne sıkı sıkı sarılırdı. Daha önce 5 Nisan kararlarının getirdiği çöküşten nasıl çıkardıysak yine çöküşten alacağız ve Erbakan hocamızın daha önce yaptığı Havuz Sistemi, Eşel Mobil ve D-8 birlikteliğiyle yeniden güzel hizmetler yapacağız.” dedi.