Aksaray Belediyesinin vatandaşlara güvenli ve kolay ulaşım imkanı sunmak için hayata geçirdiği 50 metrelik yeni bulvar yolunda çalışmalar tamamlanarak trafiğe açıldı.

Maskeli hırsızlar kamerayı çevirip kasayı soydu Maskeli hırsızlar kamerayı çevirip kasayı soydu

50 metrelik yeni bulvar yolu Aksaray’ın trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı hem turizm hem de sanayi güzergahındaki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak biçimde projelendirildi. Sağlık Beldesi yolu güzergahı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişlikteki yol trafiğe açıldı.

Şehrin ulaşım sorunlarına kalıcı çözümler üretmek adına birçok yolda yenileme çalışması yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehrimizin planlı büyümesine katkı sağlayacak olan 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolumuz Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu ve Hacılar Harmanı Mahallerimizi birbirine bağlıyor. Ayrıca ASTİM, OSB, Toptancılar Sitesi ve Sağlık yolu gibi yoğun olarak kullanılan bölgelere de ulaşımı kısaltıyor. Vatandaşlarımıza kolay ulaşım imkanları sunmak için yol çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.