Ziraat Botanik Bahçesini gezen Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder, Finlandiya Büyükelçisi Pirkko Hämäläinen, Danimarka Büyükelçisi Danny Annan, İsveç Büyükelçisi Malena Mård’du Genel Müdür Alim’den Çaykur, Türk Çay Kültürü, çayın tarihi hakkında bilgi aldılar.

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 018

Çayın 100. Yılında büyükelçileri ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, çayın Türkiye’ye gelişi ve gelişimiyle ilgili büyükelçilere mini bir brifing verirken Çaykur’un ürün gamı hakkında da ziyaretçilerinin sorularını yanıtladı. Çay anlamında her kesime ve damak tadına göre hitap eden bir Çaykur ürününün olduğunun altını çizen Genel Müdür Alim hedeflerinin zaten Avrupa pazarında olan Çaykur’un çay tiryakilerinin daha büyük bir bölümüne ulaşmak ve Çaykur Ürünlerini beğenilerine sunmak olduğunu belirtti.

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 019

Çaykur’un Siyah, yeşil, beyaz ve oolong çayının tadına bakan büyükelçiler özellikle kahve kültürünün yaygın olduğu Nordik ülkelerinde de yavaş yavaş çay kültürünün yerleştiğini ve Çaykur’un ürün gamının lezzet ve sağlıklı oluşu açısından avantajlı olacağına vurgu yaptılar.

ÇAYKUR'dan çevre kirliliği haberlerine açıklama ÇAYKUR'dan çevre kirliliği haberlerine açıklama

Çaykur’un Soğuk Çayı Didi’nin ise özellikle gazlı içeceğe yönelen gençler için çok önemli bir alternatif olduğunu söylediler. Büyükelçiler son olarak Ziraat Botanik Bahçesinde bulunan çay bahçesinde çay hasadı yapıp Çaykur Satış Mağazasında inceleme yaptılar.

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 001

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 015

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 016

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 014

Nordik Ülkeler Büyükelçilerinden Çaykur’a Tam Not 013