Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından gerçekleştirilen kutlama programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. RSMMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı ve beraberindeki muhasebeciler, hafta dolayısıyla Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin’i ziyaret etti.

‘MALİ MÜŞAVİRLER ÖZEL BİR ROL ÜSTLENECEKLER’

SMMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı, toplumsal yaşamı tehdit eden pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yaratmış olduğu belirsizlik ortamında, Muhasebe Haftasını kutladıklarını belirterek, “Dünyada savaş senaryolarının tartışıldığı bu belirsiz ortamda, ekonomide yaşanan sıkıntılar vatandaşlarımızın, işletmelerimizin ve meslektaşlarımızın zorluklarla dolu bir süreç yaşamasına neden olmaktadır. Dünyanın ve ülkemizin bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine olan umudumuz tamdır. Bu zor dönemi aşmada ve işletmeleri yarınlara hazırlamada Mali Müşavirler özel bir rol üstlenecekler” dedi.

‘DÜNYA VE ÜLKEMİZ YENİ BİR DÖNEME GİRİYOR’

Dünyanın ve ülkemizin yeni bir döneme girdiğini belirten Başkan Çakmakçı, “Sürdürülebilirliğin ön plana çıktığı ve giderek öneminin artacağı bu dönemde tüketim anlayışımızdan, üretim anlayışımıza kadar bizleri köklü bir değişim bekliyor. Mali Müşavirler bu değişim sürecinde işletmelere ve ekonomiye güven sağlayan danışmanlar olarak yol gösterici olacaktır. Bu gelişmeler doğal olarak muhasebeden beklenti ve taleplerin de değişmesini beraberinde getiriyor. Klasik finansal raporlama anlayışı yerini yeni dönemde döngüsel ekonominin ihtiyaç duyduğu bilgilerin üretilmesi ve sunulmasına bırakacak. Sistemin başarılı çalışmasında kamu görevlileri kadar meslektaşlarımızın payının en üst seviyelerde olduğu bütün kamuoyunca bilinmelidir. Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır” şeklinde konuştu.

Muhasebe Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, Çay İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya ALİM'i makamında ziyaret eden, Rize SMMMO Başkanı Ali Fuat ÇAKMAKÇI ve bir kısım Yönetim Kurulu üyeleri, Çaykur Genel Müdürü Alim’in, her yıl yapmış olduğu verimli çalışmaları takip ettiklerini, Rize’nin en önemli ekonomik girdisi olan çay tarımda üreticilere ve bölgede işsizliğe yönelik yapılan yeni istihdamlar noktasındaki gelişmelerden sevinç duyduklarını dile getirdiler.

Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Fuat Çakmakçı ve beraberindeki YK Üyeleri, bu ziyaretleri vesilesiyle, Çaykur Genel Müdürü Sayın Alim’den, 2022 Yaş çay kampanyası çalışmalarıyla ilgili bilgi aldıklarını, karşılıklı fikir teatisinde bunduklarını, ayrıca Çay-kur un yeni ürünleriyle ilgili bizlere vermiş oldukların bilgilerden bir hayli mutlu olduklarını ifade ettiler.

Rize SMMMO Başkanı Çakmakçı; Sn. Genel Müdürü Alim’e başarılı çalışmalarından dolayı ve bizlere göstermiş olduğu sıcak ilgi ve alakaya tüm meslektaşlarım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.